Akıllı Telefon Ses Sorunu 2018-10-06T22:46:43+00:00

Akıllı Telefon Ses Sorunu

Hoparlörlerinizden ses gelmediğinde ya da karşı tarafla konuşmanız esnasında ciddi problemler yaşamaya başladığınızda bu, ses sorunu yaşadığınız anlamına gelebilmektedir. Ayrıca bir telefonun en temel işlevlerinden bir tanesi olan konuşma yapabilme özelliği kullanılamadığında artık o telefonun ya vadesi dolmakta ya da içerisinde işlevini yitirmiş bir parça bulunmaktadır.

Akıllı Telefon Ses Problemi Neden Olur?

Aslında bu sorunun onlarca cevabı olmakla birlikte akla ilk yatan sebep tabi ki aldığı darbeler ve maruz kaldığı diğer dış etkilerdir. Bu sebeple cihaz kullanımı sırasında elinizden geldiğince hassas davranmaya ve onu düşürmemeye dikkat etmelisiniz. Ancak her şeye rağmen küçük bir dikkatsizlik sonucu dahi bu hatayı yapmış olmanız sizleri doğrudan karşılıklı ses problemi yaşamaya itecektir. O halde en azından bundan sonrası için çok daha nazik olmaya özen göstermelisiniz.

Öte yandan toz ve kir hatta bu türevdeki bazı partiküller hoparlör deliklerini tıkayabilmekte bu da yine telefon ses sorunu yaşamanıza neden olabilmektedir. Hatta kulaklık çıkışlarında çıplak gözle de görebileceğiniz bu maddeleri kürdan ya da iğne ile çıkarmaya çalışmanız da çok daha kötü sorunlar için zemin hazırlayabilmektedir. O halde bizler gibi yetkili bir servisten acil olarak yardım istemeli ve teknik anlamda yetkinliğini kanıtlamış bireylerce bu sorununuzun halledilmesini rica etmelisiniz.

Akıllı Telefon Ses Sorunu Çözümü

Bizler de önce sizlerden almış olduğumuz bu cihazları inceleyecek ve gerçekten sorunun nereden kaynaklandığını bulmaya çalışacağız. Hemen bir adım sonrasında ise sizlerle karşılıklı bilgi paylaşımında bulunacak ve onay vermeniz durumunda da işlemlerimize başlayacağız. Eğer parça değişmesi gerekiyorsa bunu %100 orijinal ve üretici onaylı parçalar ile yapacak ya da genel bir sterilizasyon gerekiyorsa da bunu uygun ekipmanlar vasıtası ile sağlayacağız. Tabi ki bu arada da sizi ses sorunu fiyatları açısından elimizden geldiğince yormayacak ve hatta yapabiliyorsak garanti kapsamında halletmeye çalışacağız. O sebeple bu denli küçük maliyetli bir iş için günlerce canınızı sıkmanıza gerek olmadığını söyleyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey bizlere ulaşmak ve konu ile ilgili çözüm yöntemlerimizden yararlanmaktır.