Akıllı Telefon Wifi Soruun 2018-10-06T22:50:05+00:00

Akıllı Wi-Fi Sorunu

Son model akıllı cep telefonları sizlerin de bildiği üzere tepeden tırnağa internet bağlantısı ile çalışmakta ve internete bağlanılmayan durumlarda da verdiği Wi-Fi sorunu nedeni ile eski haline oranla çok daha çabuk arıza verebilmektedir. Bu sebeple önce donanımsal sonra da yazılımsal sorunları incelenmeli ve sonuç olarak etkin bir çözüm yöntemi bulunmalıdır.

Akıllı Wi-Fi Problemi Neden Olur?

Dayanıklılığına güvenerek almış olduğunuz cep telefonları da dahil olmak üzere eğer cihazınız daha önce darbe almışsa ve kasada da buna dair bir iz varsa yaşadığınız Wi-Fi problemi bundan kaynaklı olabilir. Üstelik yere düşürmüşseniz bu da aynı sorunu yaşamanız için yeterlidir. Çünkü cihazlardaki Wi-Fi anteni genellikle üst kısımda bulunmakta ve herhangi bir dış etkenden kolaylıkla etkilenebilmektedir. Ayrıca daha önce başka bir sebeple cihazınızı tamir için bir yere vermişseniz ve özellikle de kasa değişimi yaptırmışsanız yine bu sorunla yüz yüze gelmeniz mümkündür. Bizler de sırf bu sebeple her zaman müşterilerimizi uyarıyor ve işinin ehli olmayan dükkan ya da ofislere cihazlarını teslim etmemelerini rica ediyoruz.

Öte yandan cihazınıza sonradan yüklediğiniz yazılımlar da yine bu probleme bir kaynak olabiliyor. Sizler her ne kadar basit bir uygulama olarak görseniz de gerçek anlamda kötü amaçlı bir .exe dosyasının telefonunuza ve size verebileceği zararlara inanamazsınız.

Kaldı ki tüm bu sebeplerden sonra Wi-Fi daha az çekmeye başlayabiliyor ya da doğrudan akıllı cihazınızla mobil ağları algılayamayabiliyorsunuz. Bazen de doğrudan hiçbir ağa bağlanamıyor ya da olduğunuz yerden biraz uzaklaştığınızda dahi interneti kullanmakta çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz.

O Halde Ne Yapmalı?

Vakit kaybetmeden bizlere ulaşmalı ve sorununuz için bizlerin siz değerli müşterilerine sunabileceği çözüm yollarını dinlemelisiniz. Problem genel itibarıyla her ne kadar basitçe Wi-Fi anten sorunu olarak algılansa da bazen durum çok daha ciddi olabiliyor. Bizler ise bu tip problemlere anlık çözümler bulabiliyor hatta 20 dakika gibi kısa sürelerde de halledebiliyoruz. Bununla birlikte donanımsal değişimlerde mutlaka %100 orijinal parça kullanıyor ve yaptığımız tüm çalışmalar için de 6’şar aylık garanti süreleri sunabiliyoruz.