Batarya Değişimi 2018-10-06T21:43:20+00:00

Batarya Değişimi

Herhangi bir markaya ait bir cep telefonuna sahipseniz zaman zaman genelde kullanım ya da ömrünün bitmesinden kaynaklanan batarya değişimi sorunları yaşayabilir ve bu aşamada da içiniz rahat şekilde bizlere başvurabilirsiniz.

Neden Batarya Değişimi Yaptırmalısınız?

Kullandığınız akıllı telefonlar her ne kadar en başta uzun şarj sürelerine sahip olsa da zaman içerisinde bu kural değişmekte ve bu da sık sık pilin bitmesine neden olmaktadır. Kullanıcılar da genel olarak öncelikle taşınabilir şarj cihazları kullanmaktadırlar. Ancak bir süre sonra artık bu da kar etmediğinde tek seçenek yine batarya değişimi yaptırmaktır.

O halde her bataryanın bir kullanım süresi olduğunu belirterek telefon batarya sorunları konusuna biraz daha yakından bakalım:

  • Telefonunuzun arka kısmındaki kapak gün günden bir eğim sergilemeye başlamışsa ya da düz bir zemin üzerinde artık eskisi gibi dengede durmuyorsa,
  • Pil yüzdenizde ani düşüşler oluyorsa (%90 iken bir anda %30’a düşmesi gibi)
  • Biraz daha ucuza mal etmek adına orijinal olmayan şarj aletleri kullanıyorsanız,
  • Geceleri telefonunuzu şarjda bırakarak yatıyorsanız,
  • Batarya doluluk oranınız hep sabit bir değerde kalıyorsa,
  • Yine şarj işlemi sırasında aşırı bir ısınmaya şahit oluyorsanız,
  • Telefonla konuştuğunuz esnada ya da herhangi bir işlem yaparken cihaz aniden kapanıyorsa batarya değişim zamanı gelmiş demektir.

Batarya Değişimi Süreci

Bizler sizlerden gelen talep doğrultusunda akıllı cihazınızı önce bir değerlendirmeye alıyor ve bu arada da şikayetlerinizi de dinleyerek gerçekten batarya değişimine gerek olup olmadığını kontrol ediyoruz. Devamında ise sizden aldığımız onay ile birlikte cihazınıza özgü ekipmanlar ve tabi ki orijinal yeni bataryalar vasıtası ile hemen değişim işlemlerine başlayabiliyoruz. Genellikle 45 dakikayı geçmemek şartı ile bu sorununuza çözüm bulabiliyor ve yaptığımız batarya tamiratı sonrası cihazınızın ilk günkü haline geldiğinden emin oluyoruz. Ancak bize lokasyon bakımından uzak olduğunuz durumlarda da ücretsiz kargo garantisi ile cihazlarınızı teslim alabiliyor ve yine aynı yolla sizlere geri gönderebiliyoruz. Ayrıca tüm bu süreçte cihaz içindeki verileri firma güvencemiz sayesinde garanti altına alıyor ve başlarına hiçbir şey gelmemesi için de elimizden geleni yapıyoruz.